Tulokset

Erikoisnäyttely 2.8.2015 Merikarvia
Tuomari: Susanna Malacrida

Tulokset/Results

Freestyle

Urokset

1 Bluechannel Avalanche
2 Grey Coats One for All
3 Grey Coats Nonstop Poser

Nartut

1 Bluechannel Celtic Art
2 Griland Artic Jewel

ROP-Freestyle Bluechannel Celtic Art
VSP-Freestyle Bluechannel Avalanche

Lyhyeksi leikatut/Shortcut

Nartut
1 Blockhead’s Ever After

ROP-Kalju Blockhead’s Ever After

Pikkupennut/Baby puppies

Urokset
1 Blockhead’s Heart of Bluechannel

Nartut

1 KP Griland Choose The Best
2 Happy Panda’s Carissima

ROP-pentu Griland Choose The Best

 

UROKSET/MALES

Junioriluokka/Junior

Grey Coats Ricky Rambler EH3
Snezhnyi Dozor Potomu Chto Ya Pilot ERI2 SA
Griland Fied of Dream ERI1 SA VSP-JUN

Nuorten luokka/Intermediate

Bluechannel Earl the Mighty ERI1 SA VARA-SERT VSP-nuori
Bluechannel Edward the Great ERI2

Avoin luokka/Open

Czarlinda`s News Are Good ERI1 SA

Valioluokka/Champion

Amor Day of Abigal Grace ERI2 SA PU3 SERT FI MVA
Aryakas Ionios ERI3 SA PU4
Azedagi’s My Secret Storyteller ERI
Czarlinda’s Leonardo ERI
Czarlinda’s Lonely Rider ERI4 SA
Egor-Dego Gregorius ERI1 SA PU1 ROP
Grey Coats Perfect Pal ERI
Grey Coats Proud Monarch ERI


BIS Egor-Dego Gergorius & VSP Griland Royal Dream Bear

Veteraaniluokka/Veteran
Bluechannel Baron Knockout ERI1 SA PU2 ROP-VET


BIS-VET Bluechannel Baron Knockout & VSP-VET Bluechannel Baby Diamond

NARTUT/FEMALES

Junioriluokka/junior
Grey Coats Rousing Roxanne ERI2
Reata’s Road to the North ERI1 SA PN2 VARA-SERT ROP-JUN

BIS-juniori Reata's Road to the North & VSP-juniori Griland Fied of Dream

Nuorten luokka/Intermediate
Bluechannel Eliza the Enchanted ERI2 SA
Bluechannel Elsa the Diva ERI3 SA
Bluechannel Emma the Queen ERI1 SA PN3 ROP-nuori

BIS-nuori Bluechannel Emma the Queen & VSP-nuori Bluechanner Earl the Mighty

Avoin luokka/Open
Blockhead’s Evita ERI3
Royal Grey’s Corona Borealis ERI2 SA
Griland Royal Dream Bear ERI1 SA SERT VSP

Valioluokka/Champion
Bluechannel Drama Queen ERI2 SA
Czarlinda’s Marilyns Girl ERI3 SA
Moorpaddock’s Dream Diamond ERI1 SA PN4

Veteraaniluokka/Veteran
Bluechannel Baby Diamond ERI1 SA VSP-VET
Blueshire’s Made for Finns ERI2 SA

Kasvattajaluokka/Breeders class

Bluechannel 1 KP ROP-kasvattaja
Czarlinda’s 2 KP

BIS-kasvattaja Bluechannel

BIS2-kasvattaja Czarlinda's

Parikilpailu/Brace competition
1. “Morris” ja “Hulta”

2. “Jaska” & “Ensio”

3. “Vesku” & “Tuisku”

Paras turkinlaatu/Best coat quality
Reata’s Road to the North

 

Paras pää/Best head
Egor-Dego Gregorius

Parhaat liikkeet/Best movements
Egor-Dego Gregorius

Lumoavin lampuri/Most enchanting OES by Nelson Woody
Egor-Dego Gregorius

Näyttelytoimikunta haluaa kiittää kaikkia osallistujia mukavasta erkkaripäivästä! Tervetuloa myös ensi vuonna!
The show committee wants to thank all the participants for a super nice specialty day! Welcome next year!